Askerlik Süresi Uzadı TSK 2018 18 Ay yapıldı

Askerlik uzadı mı genelkurmay başkanlığı askerlik açıklaması nelerdir 2018 askerlik neden uzadı şeklinde soruların yanıtları merak edilirken teferruatı sizler için bu haberimizde sizler için derledik. Alınan son dakika bilgisine nazaran, genelkurmay başkanlığı’ndan flaş izahat geldi. Genelkurmay’dan meydana getirilen açıklamada ”uzun dönem tabanca altı askerlerin, askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir” denildi. Işte askerlik süresi ile ilgili yapılan son izahat ve yeni gelişmeler…

Genelkurmay başkanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
”ulusal müdafaa bakanlığı ile genelkurmay başkanlığı olağanüstü hal teskere planlama toplantısı kararı nihai kararı hafta başı resmi gazete gösterimı ile duyurulacaktır. Hali hazırda silah altında bulunan er/erbaş mecbur askerlik süreleri yenilenmiş olup, bu sonucun tüm silahlı kuvvetler ile milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Kısa dönem askerlik görevlerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını öncelikle bildirmeliyiz. Uzun dehemmiyet silah altı askerlerin , askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dehemmiyet iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir. (ek izin süreleri tanınacaktır.)

ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü hali göz önünde bulundurarak bu kararı yerinde ve doğru bir planlama şekli olarak gördüğümüzü ve bu neden ile hızlı ismimlarla yürürlüğe girmesini temin etmiş bulunmaktayız. Bu konu ile alakalı bilgilendirme formu genelkurmay başkanlığı resmi sitesinden yapılacaktır. Bu sonucun türk milleti ve mehmetpişmedenimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
Genelkurmay başkanliği”

 

 

Yorum Yaz

* Ücretsiz sesli sohbet , kameralı sohbet yapabilir üyelik gerektirmeden yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.